Gminny Konkurs Matematyczno – Plastyczny „Matematyka wokół nas”
Dodane przez admin dnia Styczeń 12 2014 16:00:42


08 stycznia 2014 r. w Zespole Szkół Publicznych w Górze Motycznej odbył się Gminny Konkurs Matematyczno – Plastyczny „Matematyka wokół nas” dla uczniów klas V i VI szkół podstawowych z Gminy Żyraków.

Celem konkursu było przede wszystkim umożliwienie uczniom wykazania się bystrością i wszechstronnością umysłu w rozwiązywaniu różnorodnych łamigłówek, zadań problemowych, jak również popularyzacja zainteresowań matematycznych, konfrontacja własnych osiągnięć z osiągnięciami rówieśników, danie im możliwości odniesienia sukcesu na szczeblu gminnym oraz rozwijanie u uczniów wiary we własne możliwości i umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych.

Dwuetapowy konkurs został przygotowany przez nauczycielki matematyki Katarzynę Michałek - Parys i Barbarę Hajdon. Pierwszy etap polegał na wykonaniu pracy plastycznej nt. „Prostopadłe i równoległe wokół nas” techniką dowolną. W drugim etapie czteroosobowe drużyny zmagały się z zadaniami problemowymi, rozwiązywały łamigłówki matematyczne, układały tangramy i domina.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury, w skład którego wchodzili nauczyciele matematyki startujących szkół.

Laureatami Gminnego Konkursu Matematyczno - Plastycznego zostali:

I miejsce –Szkoła Podstawowa w Zasowie.
II miejsce – Szkoła Podstawowa Woli Wielkiej.
III miejsce - Szkoła Podstawowa w Straszęcinie.

Wyróżnienia w konkursie zdobyli: Szkoła Podstawowa w Górze Motycznej, Szkoła Podstawowa w Nagoszynie i Szkoła Podstawowa w Żyrakowie.

Konkurs zakończył się wręczeniem nagród i dyplomów oraz podziękowaniem dla nauczycieli za trud przygotowania uczniów do konkursu.

Organizatorzy konkursu serdecznie dziękują licznym sponsorom, wśród których znajdują się: Fundacja Śnieżki "Twoja Szansa", Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe, Bank Pekao SA Oddział w Dębicy, Invest-Bank.Zdjęcia do obejrzenia w galerii.

Zapraszamy:

"Galeria"