NASZA SZKOŁA
Historia Szkoły
Patron Szkoły
Hymn Szkoły
Logo Szkoły
Dyrekcja
Grono Pedagogiczne
Pracownicy administracji i obsługa
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Uczniowie
Osiagnięcia
Sport
Galeria
Caritas
MATEMATYKA
BIP szkoły
Informacje ogólne
Dokumenty Szkoły
INFORMACJE
Kalendarz 2013/2014
Plan lekcji
Nowa strona szkoły
Informacje dla rodziców
Wymagania edukacyjene
Wymagania edukacyjne
ZSP Góra Motyczna
 
Podziękowanie

Dodał:  admin dnia styczeń 16 2014 09:30:35 · Drukuj
 
 
DYPLOM

Dodał:  admin dnia styczeń 16 2014 09:27:15 · Drukuj
 
 
Gminny Konkurs Matematyczno – Plastyczny „Matematyka wokół nas”


08 stycznia 2014 r. w Zespole Szkół Publicznych w Górze Motycznej odbył się Gminny Konkurs Matematyczno – Plastyczny „Matematyka wokół nas” dla uczniów klas V i VI szkół podstawowych z Gminy Żyraków.

Celem konkursu było przede wszystkim umożliwienie uczniom wykazania się bystrością i wszechstronnością umysłu w rozwiązywaniu różnorodnych łamigłówek, zadań problemowych, jak również popularyzacja zainteresowań matematycznych, konfrontacja własnych osiągnięć z osiągnięciami rówieśników, danie im możliwości odniesienia sukcesu na szczeblu gminnym oraz rozwijanie u uczniów wiary we własne możliwości i umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych.

Dwuetapowy konkurs został przygotowany przez nauczycielki matematyki Katarzynę Michałek - Parys i Barbarę Hajdon. Pierwszy etap polegał na wykonaniu pracy plastycznej nt. „Prostopadłe i równoległe wokół nas” techniką dowolną. W drugim etapie czteroosobowe drużyny zmagały się z zadaniami problemowymi, rozwiązywały łamigłówki matematyczne, układały tangramy i domina.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury, w skład którego wchodzili nauczyciele matematyki startujących szkół.

Laureatami Gminnego Konkursu Matematyczno - Plastycznego zostali:

I miejsce –Szkoła Podstawowa w Zasowie.
II miejsce – Szkoła Podstawowa Woli Wielkiej.
III miejsce - Szkoła Podstawowa w Straszęcinie.

Wyróżnienia w konkursie zdobyli: Szkoła Podstawowa w Górze Motycznej, Szkoła Podstawowa w Nagoszynie i Szkoła Podstawowa w Żyrakowie.

Konkurs zakończył się wręczeniem nagród i dyplomów oraz podziękowaniem dla nauczycieli za trud przygotowania uczniów do konkursu.

Organizatorzy konkursu serdecznie dziękują licznym sponsorom, wśród których znajdują się: Fundacja Śnieżki "Twoja Szansa", Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe, Bank Pekao SA Oddział w Dębicy, Invest-Bank.Zdjęcia do obejrzenia w galerii.

Zapraszamy:

"Galeria"
Dodał:  admin dnia styczeń 12 2014 16:00:42 · Drukuj
 
 
Międzygimnazjalny Konkurs Biblijny

Konkurs przeznaczony był dla uczniów gimnazjum. Organizatorem konkursu był mgr Tomasz Szymaszek – katecheta ZSP w Górze Motycznej. Do udziału w konkursie zaproszono także uczniów ZSP Żyraków oraz ZSP Wiewiórka. Konkurs odbył się dnia 13 grudnia 2013 roku.
Konkurs składał się z dwóch etapów: pierwszy – kwalifikacyjny – został przeprowadzony w ww. placówkach i miał za zadanie wyłonić finalistów, którzy wezmą udział w ostatnim etapie. Drugi – finałowy – odbył się w Zespole Szkół Publicznych w Górze Motycznej, w którym wzięło udział dwunastu uczniów. Oba etapy miały formę pisemną. Nagrody udało się zakupić dzięki wsparciu Pani prezes Banku Spółdzielczego w Żyrakowie, Ks. Proboszcza Mariana Górowskiego, Pana Stanisława Przetacznika, Pana Zbigniewa Szymaszka oraz Pani Krystyny Drąg.
Zwyciężczynią została Anna Krawczyk wygrywając główną nagrodę.
Drugie miejsce zajęła Angelika Zassowska.
Trzecie miejsce Dominik Chłopek.
Gratulujemy!!!ImageShack.us


Zdjęcia do obejrzenia w galerii.

Zapraszamy:

"Galeria"
Dodał:  admin dnia styczeń 08 2014 13:06:09 · Drukuj
 
 
Pieczenie świątecznych pierniczków

Dnia 18 grudnia 2013r. w naszej szkole odbyły się zajęcia świetlicowe, na których dzieci pod opieką KGW "Górzanki" uczyły się jak zarabiać ciasto, piec pierniki oraz je dekorować. Dzieci bardzo zaangażowały się
w pracę nad pieczeniem pierniczków. Ciasteczka zostały rozdane do każdej klasy na stoły wigilijne.


ImageShack.us


Zdjęcia do obejrzenia w galerii.

Zapraszamy:

"Galeria"

Dodał:  admin dnia styczeń 08 2014 12:35:19 · Drukuj
 
 
MIKOŁAJKI

ImageShack.us


WIĘCEJ ZDJĘĆ DO OBEJRZENIA W GALERII :)

Zapraszamy:

"Galeria"

Dodał:  admin dnia styczeń 08 2014 11:59:15 · Drukuj
 
 
Dzień Hiszpański w naszej szkole

W czwartek 28 listopada 2013roku członkowie Klubu Europejskiego - uczniowie klasy III PG zorganizowali Dzień Hiszpański w naszej szkole. Celem Klubu jest propagowanie wiedzy o różnych krajach Unii Europejskiej – geografii, sztuce, nauce, sławnych ludziach, kulturze itp. Hiszpania to pierwszy kraj o którym członkowie KE chcieli dowiedzieć sie jak najwięcej, a swoja wiedzę przekazać kolegom i koleżankom z ZSP w Górze Motycznej. Uczniowie klasy III PG przygotowali prezentację multimedialną o Hiszpanii, odegrali scenkę rodzajową w języku hiszpańskim, uczyli podstawowych kolorów oraz liczb w tym języku. Na podsumowanie przeprowadzono quiz w którym udział wzięli przedstawiciele z każdej klasy. W klasach I-III SP zwyciężyli uczniowie klasy II, z klas IV -VI najlepsza była klasa VI, zaś w gimnazjum najwięcej punktów zdobyła klasa I. Zwycięzcy otrzymali symboliczne nagrody. Podczas przerw, przy dźwiękach hiszpańskich piosenek, uczniowie degustowali hiszpańskie potrawy: nachos, arroz con leche, churros, hiszpańskie ciasteczka i muffiny, przygotowane przez członków klubu i ich opiekunów. Instytut Cervantesa w Krakowie przekazał plakaty i ulotki informacyjne wykorzystane do dekoracji pomieszczenia.


ImageShack.us
Dodał:  admin dnia grudzień 09 2013 11:24:03 · Drukuj
 
 
Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. Z tej okazji nasze przedszkole wraz
z biblioteką szkolną zorganizowało dla dzieci różne zabawy i atrakcje. Każde dziecko ubrane na żółto przyniosło do przedszkola swojego ulubionego pluszowego misia, z którym spędziło dzień. Dzieci wspólnie ze swoimi ulubieńcami obejrzały prezentację multimedialną poświęconą historii powstania tego święta. Prezentację przygotowała pani Krystyna Wawrzonek. Potem odbywały się różne konkursy: na największego, najśmieszniejszego
i najciekawszego pluszaka. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a pozostali słodkie upominki. Na zakończenie odbyły się zabawy z misiami , dzieci obejrzały bajki „Kubuś Puchatek” i „Miś Uszatek”.

To był wspaniały misiowy dzień!!!


ImageShack.us

Dodał:  admin dnia grudzień 09 2013 11:20:40 · Drukuj
 
 
Powiatowe podsumowanie osiągnięć sportowych - III miejsce

Przedstawiamy uczniów którzy przyczynili się do największego sukcesu w historii szkoły jakim było zajęcie III miejsca w Powiatowym Współzawodnictwie Sportowym.
na zdj. górny rząd od lewej stoją:
Natalia Szacik (sztafetowe biegi przełajowe), Maria Kubek (badminton), Paweł Kopala (p. siatkowa), Konrad Lis (sztafetowe biegi przełajowe, p. siatkowa, 4-bój LA, łyżwiarstwo szybkie), Adam Niezgoda (badminton, p. siatkowa, 4-bój LA), Michał Nykiel (p. siatkowa), Maciek Kubek (p. siatkowa, badminton), Sebastian Kozioł (p. siatkowa, badminton, sztafetowe biegi przełajowe),
środkowy rząd od lewej stoją:
Izabela Koziara (sztafetowe biegi przełajowe, badminton), Martyna Łapa (sztafetowe biegi przełajowe, badminton, mini p. siatkowa klas IV), Gabriela Dydo (sztafetowe biegi przełajowe, mini p. siatkowa klas IV), Patrycja Wolska (łyżwiarstwo szybkie), Sylwia Chorąży( sztafetowe biegi przełajowe, badminton), Kacper Sasak (4-bój LA), Dominik Czaja (sztafetowe biegi przełajowe, badminton, p. siatkowa, 4-bój LA, łyżwiarstwo szybkie), Grzegorz Pietrucha (p. siatkowa, 4-bój LA), Daniel Chorąży (sztafetowe biegi przełajowe, p. siatkowa, 3-bój LA), Kacper Zaborowski (sztafetowe biegi przełajowe, 3-bój LA),
od lewej siedzą:
Gabriela Nykiel (sztafetowe biegi przełajowe, Konkurs "Baw się z nami"), Izabela Wiercioch (Konkurs "Baw się z nami"), Adrian Piękoś (sztafetowe biegi przełajowe, 3-bój LA, Konkurs "Baw się z nami"), Nikolas Bała (sztafetowe biegi przełajowe, 3-bój LA, Konkurs "Baw się z nami"), Mateusz Szacik (3-bój LA, Konkurs "Baw się z nami"), Alicja Kuta (Konkurs "Baw się z nami"), Izabela Chęciek (Konkurs "Baw się z nami"), Mikołaj Wójcik (Konkurs "Baw się z nami"), Aleksandra Strzałka (Konkurs "Baw się z nami")
brak na zdjęciu:
Tomasz Skóra (łyżwiarstwo szybkie, sztafetowe biegi przełajowe), Karolina Zaborowska (sztafetowe biegi przełajowe), Katarzyna Kubek (sztafetowe biegi przełajowe), Karolina Szymaszek (łyżwiarstwo szybkie)


ImageShack.us


Dodał:  admin dnia grudzień 09 2013 08:45:52 · Drukuj
 
 
Historia powstania świetlicy szkolnej oraz uroczyste otwarcie

Otwarcie świetlicy uzależnione było od przygotowania pomieszczenia we własnym zakresie. Rodzice bardzo chętnie zaangażowali się w pomoc, pracując kilka dni przy remoncie dawnej jadalni. Praca przy powstawaniu świetlicy odbywała się w godzinach popołudniowych,
a często również w weekendy. Rodzice, którzy pomagali przy adaptacji pomieszczenia to:
pan Tomasz Mika – można powiedzieć „kierownik brygady”, który organizował całą pracę
i sam pracował przy remoncie, pan Jacek Gałat, pan Marek Chorąży, pan Andrzej Zasadni,
pan Marek Szalwa, pan Mirosław Koziara, pan Paweł Piękoś, Paweł Didur i Piotr Kramarczyk.
Warto również wspomnieć o sponsorach, którymi byli:
1) Fundacja Śnieżki „Twoja Szansa” – przekazanie nieodpłatnie 50 litrów farby,
2) pani Halina Kalita – ufundowanie białej farby oraz pomoc przy malowaniu ścian,
3) Państwo Kinga i Dariusz Szerszeń – ufundowanie napisu „Nasza Kraina Radości” oraz pomoc w zorganizowaniu farby,
4) Państwo Renata i Paweł Piękoś – zakupienie folii do malowania,
5) Pani Edyta Surman – uszycie zasłon do parawanów i ufundowanie puzzli,
Pan Edward Nykiel wykonał parawany oraz pracował razem z rodzicami przy remoncie pomieszczenia. Rodzice, którzy przynieśli deski na parawany: pani Dorota Szymaszek,
pani Dorota Nykiel oraz pan Tomasz Mika.
Dziękujemy również za przygotowanie okolicznościowego spotkania (otwarcie świetlicy):
pani Agnieszka Mika, pani Renata Piękoś, pani Anna Ćwik oraz pani Katarzyna Szymaszek.
Część artystyczna podczas oficjalnego otwarcia została przygotowana przez panią Barbarę Dziedzic-Gągol oraz panią Małgorzatę Siwulę.Zdjęcia do obejrzenia w galerii.

Zapraszamy:

"Galeria"


Dodał:  admin dnia grudzień 02 2013 13:39:08 · Drukuj
 
 
Konkurs Poezji Religijnej

7 listopada 2013 r. w dworku w Straszęcinie odbył się Gminny Konkurs Poezji Religijnej, zorganizowany przez Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:
Szkoła Podstawowa:
Karolina Zaborowska II miejsce
Gimnazjum:
Wiktor Wójcik II miejsce
Katarzyna Zaborowska udział

Karolina i Wiktor przeszli do kolejnego etapu i reprezentowali naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Poezji Religijnej, który odbył się 20 listopada 2013 r. w DK Śnieżka w Dębicy.Dodał:  admin dnia listopad 27 2013 10:22:58 · Drukuj
 
Strona 4 z 25 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
KONTAKT
Zespół Szkół Publicznych
w Górze Motycznej

adres: Góra Motyczna 31
telefon: (014) 683 46 30 adres e-mail: spggm@interia.pl
REALIZOWANE PROGRAMY
"Matematyka innego wymiaru"
"Śniadanie daje moc"
"Owoce w szkole"
"Jak pomagac środowisku na co dzień"
"Lepsza Szkoła" Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe
"Trzymaj formę"
"Pola Nadziei"
"Szkoła bez Przemocy"
"Szklanka mleka"
"5 porcji warzyw, owoców lub soku"
"Zawsze razem"
"Moje dziecko idzie do szkoły"
"Klub bezpiecznego Puchatka"
Linki
Kuratorium Oświaty w Rzeszowie
Centralna Komisja Egzaminacyjna
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Eduseek
Interklasa
Junior
Encyklopedia PWN
NOWA STRONA INTERNETOWA SZKOŁY
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Copyright © 2006

578,258 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl