NASZA SZKOŁA
Historia Szkoły
Patron Szkoły
Hymn Szkoły
Logo Szkoły
Dyrekcja
Grono Pedagogiczne
Pracownicy administracji i obsługa
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Uczniowie
Osiagnięcia
Sport
Galeria
Caritas
MATEMATYKA
BIP szkoły
Informacje ogólne
Dokumenty Szkoły
INFORMACJE
Kalendarz 2013/2014
Plan lekcji
Nowa strona szkoły
Informacje dla rodziców
Wymagania edukacyjene
Wymagania edukacyjne
ZSP Góra Motyczna
 
Finał Konkursu Biblijnego

Już po raz drugi w Zespole Szkół Publicznych w Górze Motycznej odbył się Konkurs Biblijny dla uczniów gimnazjum. Głównym celem było zachęcenie młodych ludzi do pogłębienia znajomości Pisma Świętego. W tym roku jego treścią były Dzieje Apostolskie Św. Łukasza. Organizatorami konkursu był ks. Grzegorz Baran.

I etap miał charakter pisemny. Komisja konkursowa po sprawdzeniu prac zakwalifikowała dziesięcioro uczniów z największą ilością punktów do kolejnego etapu, byli to: Dawid Ostrowski, Małgorzata Ferenc, Paulina Zagórska, Patrycja Cieśla, Gabriela Surman, Monika Szacik, Bartłomiej Jasiński, Marcelina Kalita, Karolina Szymaszek, Patrycja Szymaszek.

Podczas II etapu, który miał miejsce 10 grudnia 2010r. gimnazjaliści ustnie odpowiadali na pytania i wykazali się bardzo dużą znajomością Biblii. Do ścisłego finału przeszło pięć osób: Monika Szacik, Marcelina Kalita, Karolina Szymazek, Patrycja Szymaszek, Gabriela Surman.

Zmagania konkursowe zwyciężyła Marcelina Kalita, II miejsce zajęła Karolina Szymaszek, III miejsce Patrycja Szymaszek.
Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe, zwycięzcom wręczono nagrody rzeczowe:
I miejsce – laptop,
II miejsce – MP4
III miejsce – MP3

Sponsorzy nagród:
Krystyna Drąg, Zbigniew Szymaszek, Stanisław Przetacznik, Stefan Tęcza, Małgorzata i Jerzy Żabiccy, Ks. Marian Górowski, Roman Ferenc, Danuta Klabacha, Roman Piękoś, Wojciech Dziurgot, Zenon Cieślak.Dodał:  admin dnia grudzień 10 2010 20:58:33 · Drukuj
 
 
Mikołajki

Wszystkie dzieci z niecierpliwością oczekiwały dnia 6 grudnia, w którym to dniu grzeczne dzieci są odwiedzane przez św. Mikołaja. Tak było również w tym roku.
6 grudnia naszą szkołę odwiedził Mikołaj. Jak co roku, gość z Laponii przybył do świątecznie przystrojonych klas, w których z niecierpliwością oczekiwały dzieci. Mikołaj jak to Mikołaj: powoli ze względu na wiek ale jak tylko mógł najszybciej, odwiedził wszystkich...
Nie zapomniał o najmłodszych uczniach nie żałując prezentów.
Uczniowie podczas wspólnej rozmowy z Mikołajem mogli wykazać się wiedzą na jego temat. Święty, obdarował ich łakociami. Uśmiechnięte miny dzieci świadczą o zadowoleniu z otrzymanych prezentów. Z wielką radością posłuchał śpiewu piosenek i recytacji wierszy. Po rozdaniu słodkości, Mikołaj wsiadł na sanie zaprzęgnięte w renifery. Serdecznie zapraszamy Mikołaja do naszej szkoły za rok!

Dodał:  admin dnia grudzień 07 2010 19:51:35 · Drukuj
 
 
Dzień Św. Marcina

Laterne, Laterne,
Sonne, Mond und Sterne,
brenne auf, mein Licht, brenne auf mein Licht,
aber nur meine liebe Laterne nicht.


Kościół katolicki wspomina świętego Marcina z Tours – założyciela pierwszych klasztorów w Kościele zachodnim, mnicha, w młodości żołnierza. W ikonografii przedstawiany jest jako rycerz oddający pół płaszcza żebrakowi.

Nade wszystko jednak znana jest pieczona „gęś św. Marcina” – tradycyjna potrawa wywodząca się z Kolonii, gdzie 11 listopada spożywa się ją nadziewaną jabłkami, rodzynkami i kasztanami. W wielu krajach nie do pomyślenia jest dzień świętego Marcina bez gęsi na stole. „Gęś świętego Marcina” jest tradycyjną potrawą we Francji, Austrii i w Niemczech.

Do dziś w różnych częściach Niemiec odbywają się pochody dzieci z „lampionami św. Marcina”, prowadzące do „ogniska św. Marcina”. Dzieciom towarzyszy rycerz ubrany w rzymski hełm i purpurowy płaszcz, mający przypominać żołnierza Marcina i jego dobre czyny.

Uczniowie klasy V - VI szkoły podstawowej oraz I – III naszego gimnazjum wykonali lampiony z okazji Dnia Św. Marcina. Wiele ciekawych pomysłów można było znależc na stronie www.zzzebra.de oraz www.kikiswed.de. Uczniowie, którzy wykonali najpiękniejsze i najorginalniejsze zostaną nagrodzeni. Również rodzice mogli podziwiać dzieła swoich pociech.


Dodał:  admin dnia grudzień 05 2010 13:07:16 · Drukuj
 
 
Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Przyjaźń nie jedno ma imię”

W dniu 29 listopada 2010 r. w Zespole Szkół Publicznych w Górze Motycznej odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Przyjaźń nie jedno ma imię”. Wzięli w nim udział uczniowie Szkoły Podstawowej klas I-III i IV-VI, łącznie 12 osób. Organizatorkami konkursu były p. Barbara Dziedzic – Gągol i Beata Krasoń. Po wysłuchaniu wszystkich recytatorów komisja konkursowa w składzie: Małgorzata Strzępek, Krystyna Wawrzonek, Małgorzata Siwula przyznała następujące miejsca:

W kategorii klas I-III
I miejsce – Andżelika Zagórska
II miejsce – Izabela Wiercioch
III miejsce – Andrzej Szydłowski
Wyróżnienie – Patrycja Wolska

W kategorii klas IV – VI

I miejsce – Wiktor Wójcik
II miejsce – Łukasz Szydłowski
III miejsce – Maciej Kubek


Wiktor Wójcik i Łukasz Szydłowski zostali zakwalifikowani do Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się 15 grudnia w PSP w Mokrem.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Dodatkową atrakcją było przedstawienie kukiełkowe pt. „Kot w butach”, przygotowane przez uczniów kl. IV pod opieką p. Beaty Krasoń.

Dodał:  admin dnia grudzień 02 2010 14:30:36 · Drukuj
 
 
Konkurs Biblijny

Dnia 19.11.2010r. w ZSP w Górze Motycznej odbyły się eliminacje do finału konkursu biblijnego. Pomysłodawcą i organizatorem jest ksiądz Grzegorz Baran. Tematem przewodnim konkursu była znajomość Dziejów Apostolskich św Łukasza. W pierwszym etapie wzięli udział wszyscy uczniowie klas I-III gimnazjum. Spośród wszystkich uczestników dziesięcioro gimnazjalistów przeszło do następnego etapu. Są to:

1) Patrycja Szymaszek – II PG
2) Patrycja Cieśla – II PG
3) Paulina Zagórska – II PG
4) Monika Szacik – I PG
5) Bartłomiej Jasiński – II PG
6) Marcelina Kalita – II PG
7) Gabriela Surman – I PG
8) Karolina Szymaszek – III PG
9) Małgorzata Ferenc – III PG
10) Dawid Ostrowski – III PG

Szczęśliwa dziesiątka będzie mogła w finale wykazać się swoimi wiadomościami dotyczącymi Dziejów Apostolskich. Na zwycięzców czekają cenne nagrody.

Finał 10 grudnia. Powodzenia!!!
Dodał:  admin dnia listopad 22 2010 17:06:02 · Drukuj
 
 
22 listopada rusza XI edycja Góry Grosza 2010

Akcja Góra Grosza w tym roku będzie organizowana po raz jedenasty. Będzie trwać od 22 listopada do 3 grudnia br. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

Akcja Góra organizowana jest pod patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej, Pani Minister Katarzyny Hall.

Jak co roku włączamy się do akcji!!!


Dodał:  admin dnia listopad 19 2010 13:53:46 · Drukuj
 
 
SZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY "Polskie symbole narodowe"

W listopadzie 2010 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Stanisława Mroczki w Górze Motycznej odbył się Szkolny Konkurs Historyczny "Polskie symbole narodowe" dla klas IV-VI. Organizatorkami konkursu były: pani Krystyna Wawrzonek i Beata Krasoń. Konkurs składał się z dwóch etapów.

I etap miała charakter pisemny i został przeprowadzony 5 listopada. Komisja konkursowa wyłoniła ośmioro uczniów z największą ilością punktów do kolejnego etapu. Byli to: Dawid Ferenc, Kacper Kubek, Grzegorz Niedbalec, Paweł Kopala, Adrian Jeż, Wiktor Wójcik, Patryk Piękoś i Mateusz Czaja.

II etap miał miejsce podczas uroczystych, szkolnych obchodów Święta Odzyskania Niepodległości. Uczniowie zostali podzieleni na dwie drużyny. Ustnie udzielali odpowiedzi na pytania.

Pytania konkursowe dostosowane były do wiedzy uczniów oraz obejmowały materiał, z którym uczniowie zostali zapoznani w czasie prelekcji, przeprowadzonej przez zaproszonego do naszej szkoły, przedstawiciela IPN-u.

ZWYCIĘZCY:

I miejsce - Dawid Ferenc, Mateusz Czaja, wiktor Wójcik, Łukasz Szydłowski
II miejsce - Grzegorz Niedbalec, Patryk Piekoś, Paweł Kopala, Adrian Jeż


Dodał:  admin dnia listopad 19 2010 13:39:38 · Drukuj
 
 
KONKURS LITERACKI "Idealny nauczyciel"

W październiku 2010 r. w Zespole Szkół Publicznych w Górze Motycznej odbył się Szkolny Konkurs Literacki "Idealny nauczyciel" dla klas IV-VI Szkoły Podstawowej i klas I-III Gimnazjum. Organizatorkami konkursu były: Beata Krasoń, Maria Jarząb i Anna Milas. Komisja konkursowa oceniła prace w dwóch kategoriach i przyznała następujące miejsca:

Szkoła Podstawowa:

I miejsce - Dawid Ferenc
II miejsce - Monika Madej
III miejsce - Gabriela Lis
Wyróżnienie - Patrycja Rynkar


Gimnazjum:

I miejsce - Karolina Szymaszek\
Wyróżnienie - Patrycja Przybyłowicz


Dodał:  admin dnia listopad 19 2010 13:25:08 · Drukuj
 
 
Spotkanie z policjantem

Dnia 15.11.2010r. odbyło się spotkanie uczniów kl. 0-III Szkoły Podstawowej z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji panią Bożeną Lisak. Tematem spotkania było przekazanie najmłodszym uczniom naszej szkoły wiedzy na temat bezpieczeństwa. M.in. :

1) Moja droga do szkoły,
2) Jazda na rowerze,
3) Jak trzeba się zachować w przypadku zagubienia się w mieście,
4) Numery telefonów alarmowych.

Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Chętnie zadawały pytania, dyskutowały. Na koniec wręczyły pani podkomisarz wiązankę kwiatów jako podziękowanie za przyjazd
i poświecony czas.Dodał:  admin dnia listopad 18 2010 16:53:21 · Drukuj
 
 
Święto Odzyskania Niepodległości

W piątek, 12 listopada, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 92. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości połączona z Dniem Patrona Szkoły. Część artystyczną uroczystości przygotowali uczniowie z klas gimnazjalnych pod opieką pani Anny Milas, Krystyny Wawrzonek, pana Mirosława Moździocha oraz pana Marka Rudy.
Ponadto, w godzinach rannych, w Kościele uczniowie i nauczyciele mogli uczestniczyć we mszy świętej.

Doceniamy takie chwile, kiedy możemy zatrzymać się i wspomnieć tych, którzy oddali życie za wolność i niepodległość naszej ojczyzny.
Więcej zdjęć w naszej galerii, zapraszamy!!!
Dodał:  admin dnia listopad 17 2010 15:17:00 · Drukuj
 
 
Spotkanie z przedstawicielem Instytutu Pamięci Narodowej

W dniu 22 października 2010r. w Publicznej Szkole Podstawowej odbyło się spotkanie z przedstawicielem Rzeszowskiego Instytutu Pamięci Narodowej panem Maciejem Rędziniakiem. Przeprowadził on warsztaty pt. „Historia herbu i flagi polskiej”.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas IV-VI wraz z wychowawcami.


Pierwotnie polską barwą narodową był karmazyn, stanowiący symbol dostojeństwa i bogactwa, a zarazem uważany za najszlachetniejszy z kolorów. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić, dlatego też był on wykorzystywany jedynie przez najbogatszą szlachtę i dostojników państwowych.

Barwy biała i czerwona zostały uznane za narodowe po raz pierwszy 3 maja 1792. Podczas obchodów pierwszej rocznicy uchwalenia Ustawy Rządowej damy wystąpiły wówczas w białych sukniach przepasanych czerwoną wstęgą, a panowie nałożyli na siebie szarfy biało-czerwone. Nawiązano tą manifestacją do heraldyki Królestwa Polskiego – Białego Orła na czerwonej tarczy herbowe.

Po raz pierwszy regulacja prawna polskiej flagi została przyjęta w uchwale Sejmu Królestwa Polskiego z 7 lutego 1831 na wniosek posła Walentego Zwierkowskiego, wiceprezesa Towarzystwa Patriotycznego, jako propozycja kompromisowa pomiędzy barwą białą - nadaną przez Augusta II Mocnego i proponowaną przez konserwatystów i trójbarwną - biało-czerwono-szafirową - barwami konfederacji barskiej proponowanymi przez Towarzystwo Patriotyczne:

Izba Senatorska i Izba Poselska po wysłuchaniu Wniosków Komisji Sejmowych, zważywszy potrzebę nadania jednostajnej oznaki, pod którą winni się łączyć Polacy, postanowiły i stanowią:
Artykuł 1.
Kokardę Narodową stanowić będą kolory herbu Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego, to jest kolor biały z czerwonym.
Artykuł 2.
Wszyscy Polacy, a mianowicie Wojsko Polskie te kolory nosić mają w miejscu gdzie takowe oznaki dotąd noszonymi były.
Przyjęto na posiedzeniu Izby Poselskiej dnia 7 lutego 1831 roku.


Po odzyskaniu niepodległości barwy i kształt flagi uchwalił Sejm Ustawodawczy odrodzonej Polski 1 sierpnia 1919. W ustawie podano: "Za barwy Rzeczypospolitej Polskiej uznaje się kolor biały i czerwony w podłużnych pasach równoległych, z których górny – biały, dolny zaś – czerwony." Dwa lata później Ministerstwo Spraw Wojskowych wydało broszurę w której sprecyzowano odcień czerwieni definiując ją jako karmazyn, ale w 1927 odcień koloru czerwonego został zmieniony na cynober, ten sam kolor został użyty w definicji flagi w ustawie z 1955.

Kolory flagi zostały ponownie zmienione ustawą z 31 stycznia 1980, ustawę opracował zespół ekspertów w skład którego wchodzili Szymon Kobyliński, Maria Szypowska, Kazimierz Sikorski oraz Nikodem Sobczak.


Dodał:  admin dnia listopad 17 2010 15:07:20 · Drukuj
 
Strona 24 z 25 << < 21 22 23 24 25 >
KONTAKT
Zespół Szkół Publicznych
w Górze Motycznej

adres: Góra Motyczna 31
telefon: (014) 683 46 30 adres e-mail: spggm@interia.pl
REALIZOWANE PROGRAMY
"Matematyka innego wymiaru"
"Śniadanie daje moc"
"Owoce w szkole"
"Jak pomagac środowisku na co dzień"
"Lepsza Szkoła" Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe
"Trzymaj formę"
"Pola Nadziei"
"Szkoła bez Przemocy"
"Szklanka mleka"
"5 porcji warzyw, owoców lub soku"
"Zawsze razem"
"Moje dziecko idzie do szkoły"
"Klub bezpiecznego Puchatka"
Linki
Kuratorium Oświaty w Rzeszowie
Centralna Komisja Egzaminacyjna
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Eduseek
Interklasa
Junior
Encyklopedia PWN
NOWA STRONA INTERNETOWA SZKOŁY
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Copyright © 2006

587,545 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl