NASZA SZKOŁA
Historia Szkoły
Patron Szkoły
Hymn Szkoły
Logo Szkoły
Dyrekcja
Grono Pedagogiczne
Pracownicy administracji i obsługa
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Uczniowie
Osiagnięcia
Sport
Galeria
Caritas
MATEMATYKA
BIP szkoły
Informacje ogólne
Dokumenty Szkoły
INFORMACJE
Kalendarz 2013/2014
Plan lekcji
Nowa strona szkoły
Informacje dla rodziców
Wymagania edukacyjene
Wymagania edukacyjne
ZSP Góra Motyczna
 
Dzień Matki

„Matka jest ciepłem, jest pokarmem, matka jest pełnym błogości stanem zadowolenia i bezpieczeństwa (…). Nic nie musisz robić, aby być kochanym – miłość matki nie jest obwarowana żadnym warunkiem (…). Nie trzeba jej zdobywać, nie trzeba na nią zasługiwać". Erich Fromm

26 maja wszystkie dzieci zarówno te malutkie jak i te całkiem dorosłe składają życzenia swoim mamom, dają im kwiaty i prezenty. Święto Matki zaczęto obchodzić w Polsce po raz pierwszy w 1923 roku. Dzień ustalono po to, aby ludzie uświadomili sobie przynajmniej od czasu do czasu, jak ważna jest rola matki w życiu każdego człowieka.

Dzień Matki w naszej szkole odbył się 26 maja o godzinie 10:00. Na tę uroczystość zaproszono wszystkie mamy z klas 0-III. Uczniowie klas: ,,0’’, I , II i III przedstawiły wiersze i piosenki. Wszystkie mamy były zachwycone występami swoich dzieci. Po części artystycznej wszyscy zaśpiewali 100 lat. Na koniec dzieci zaprosiły swoje mamy na pyszny poczęstunek. Mamy były zachwycone.

My też dołączamy się do wszystkich życzeń. Uważamy, że to święto bardzo potrzebne. Sądzimy jednak, że dzieci powinny codziennie wyrażać swoją miłość do mam.
Więcej zdjęć w naszej galerii!!!
Zapraszamy:

"Galeria"

Dodał:  admin dnia czerwiec 02 2011 15:52:01 · Drukuj
 
 
Wycieczka do Bochni klas I - III

Dnia 19 maja 2011 r. odbyła się wycieczka szkolna do Bochni. Wzięli w niej udział uczniowie z kl. I – III wraz z opiekunami: panią Zuzanną Dziedzic, panią Lidią Światowiec i panią Barbarą Dziedzic - Gągol. Z Góry Motycznej wyjechaliśmy o godz. 6:30, na miejscu byliśmy ok. godz. 9:00.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Kopalni Soli Bochnia. Zwiedzając kopalnię dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o pracy w koplni, niebezpieczeństwach, jakie grożą górnikom oraz o zaletach soli. Obejrzały ciekawe eksponaty i wysłuchały przejmujących legend. Spotkały także górników i Skarbnika oraz wypowiedziały życzenia, głaszcząc ścianę soli. Najbardziej jednak podobała się uczniom przejażdżka kolejką szynową po kopalni oraz zjazd szybem górniczym pod ziemię. Zwiedzanie trwało trzy godziny.

Następnie pojechaliśmy do Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku, gdzie dzieci wzięły udział w zajęciach sportowo - rekreacyjnych. Zajęcia zakończyły się grillem.

Do Góry Motycznej wróciliśmy ok. godz. 18:30. Podczas wycieczki dopisywała nam pogoda i dobre humory.
Więcej zdjęć w naszej galerii!!!
Zapraszamy:

"Galeria"

Dodał:  admin dnia maj 31 2011 16:52:33 · Drukuj
 
 
II miejsce na XI Gminnym Przeglądzie Teatrzyków Szkolnych i Zespołów Artystycznych

24 maja br. w Woli Żyrakowskiej odbył się XI Gminny Przegląd Teatrzyków Szkolnych i Zespołów Artystycznych, w którym wzięło udział sześć zespołów z terenu Gminy Żyraków. Naszą szkołę reprezentowała grupa teatralna w składzie: Maciej Kubek, Konrad Lis, Sebastian Kozioł, Maria Kubek, Weronika Zasadni, Karolina Szymaszek, Klaudia Kuta, Natalia Szacik, Tomasz Skóra, Mihał Nykiel, Katarzyna Zaborowska, Wiktor Wójcik, Dawid Ferenc, Daniel Szymaszek, Mateusz Czaja, Gabriela Lis, Patrycja Rynkar. Młodzi aktorzy amatorzy pod opieką p. Beaty Krasoń i Marii Jarząb wystąpili w przedstawieniu „Czarna dziura” i zajęli II miejsce.


Dodał:  admin dnia maj 25 2011 19:15:26 · Drukuj
 
 
Podsumowanie akcji „POLA NADZIEI”

20 maja 2011 roku Dębickie Hospicjum Domowe im. Jana Pawła II podsumowało IV edycję akcji „Pól Nadziei”. Uroczystość odbyła się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 9 w Dębicy, podczas której nagrodzono uczennice kl. V i III gimnazjum naszej szkoły biorące udział w konkursie literackim na temat „Dłonie są krajobrazem serca”:

Katarzyna Zaborowska - wyróżnienie w kategorii praca literacka - proza
Małgorzata Ferenc - I miejsce w kategorii praca literacka - proza
Joanna Kuszowska - III miejsce w kategorii praca literacka - proza

Opiekunami literackimi nagrodzonych uczennic były Beata Krasoń i Anna Milas.

Podziękowania otrzymali również pani Dyrektor Małgorzata Żabicka, ks. Marian Górowski i opiekunowie wolontariatu: pani Beata Krasoń i pani Katarzyna Michałek – Parys.

Dodał:  admin dnia maj 25 2011 14:35:10 · Drukuj
 
 
"POTYCZKI MATEMATYCZNO - CHEMICZNE"


Dnia 16.05.2011r. o godzinie 11.30 w Zasowie odbyła sie II edycja Gminnego Konkursu "POTYCZKI MATEMATYCZNO - CHEMICZNE" dla gimnazjalistów z terenu gminy Żyraków. Już po raz drugi przedstawiciele naszej szkoły w składzie: Barbara Nykiel i Marcelina Kalita pod opieką mgr Katarzyny Michałek-Parys i mgr Anety Tęcza-Raś reprezentowały szkołę, zdobywając II miejsce.


Dodał:  admin dnia maj 20 2011 12:56:23 · Drukuj
 
 
Święto Unii Europejskiej

13 maja w naszej szkole odbył się apel zorganizowany z okazji Święta Unii Europejskie, które przypada na dzień 9 maja.
Klasa I gimnazjum zabrała w podróż "palcem po mapie" uczniów i nauczycieli naszej szkoły.
Przypomniane zostały symbole Unii Europejskiej. Wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy Hymn i zwiedziliśmy niektóre kraje Unii omawiając ich mocne strony, najciekawsze miejsca i zwyczaje.


Dodał:  admin dnia maj 20 2011 12:55:26 · Drukuj
 
 
Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

29 kwietnia 2011 roku odbyła się w naszej szkole Akademia z okazji 220 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, która została przygotowana przez naszych uczniów pod okiem p. Beaty Krasoń, p. Marii Jarząb, p. Doroty Zasadni oraz p. Marka Rudy. Była ona dla nas pouczającą lekcją historii, która przybliżyła nam to wydarzenie.
Zapraszamy do obejrzenia fotek w naszej galerii.


Dodał:  admin dnia maj 06 2011 14:50:29 · Drukuj
 
 
Kwestowanie Góry Motycznej w ramach Pól Nadziei

Już po raz drugi uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Górze Motycznej włączyli się w ogólnopolską akcję Pól Nadziei. W dniu 17 kwietnia reprezentacja szkolnych wolontariuszy, pod opieką nauczycieli, zorganizowała publiczną kwestę przy tutejszej Parafii pod wezwaniem Chrystusa Króla i pozyskiwała fundusze na rzecz Hospicjum Domowego im. Jana Pawła II działającego przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy.

Wśród ludzi dobrego serca wspierających szczytny cel jakim jest szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwienie na los cierpiących i nieuleczalnie chorych, znalazły się osoby w różnym wieku. Byli to starsi, a także dzieci, które rodzic brali na ręce, by mogli wrzucić pieniążek do puszki.

Wszystkim darczyńcom wrażliwym na cierpienie drugiego człowieka serdecznie dziękujemy za każdą ofiarę.


Dodał:  admin dnia maj 02 2011 16:03:34 · Drukuj
 
 
Życzenia Świąteczne


Dodał:  admin dnia kwiecień 23 2011 09:48:51 · Drukuj
 
 
Konkurs Wybieram Trzeźwość

Dnia 6 kwietnia 2011 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy odbyło się podsumowanie XVII Międzyszkolnego Konkursu „WYBIERAM TRZEŻWOŚĆ”, którego organizatorami byli: Szkolny Zespół Promocji Zdrowia i pedagodzy.
KONKURS W 2011 ROKU OTRZYMAŁ HONOROWY PATRONAT PODKARPACKIEGO KURATORA OŚWIATY.

Celami konkursu było:

Propagowanie życia w trzeźwości
Zapobieganie patologiom: alkoholizmowi, narkomanii, nikotynizmowi Przybliżenie młodzieży zagrożeń wynikających z uzależnień
Promocja zdrowego stylu życia
Rozwijanie własnych zainteresowań i uzdolnień.

W XVII edycji Międzyszkolnego Konkursu „WYBIERAM TRZEŻWOŚĆ” wzięło udział 117 uczestników, uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu dębickiego i ropczycko –sędziszowskiego.
W kategorii prac:

literackich - 25 osoby,
plastycznych - 67 osób,
multimedialnych - 25 osób.

W konkursie wzięła udział młodzież z 25 placówek. Nasza młodzież zajęła pierwsze miejsca z każdej z kategorii, a byli to:
Kategoria prace literackie: Marcelina Kalita,
Kategoria prace plastyczne: Barbara Nykiel,
Kategoria: prace multimedialne: Patrycja Szymaszek.


W podsumowaniu konkursu uczestniczyła młodzież wraz z opiekunami, Dyrekcja i nauczyciele Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy, przedstawiciele Rady Rodziców oraz zaproszeni goście:

Czesław Kubek -Starosta Powiatu Dębickiego,
Pani Barbara Pelczar – Białek - Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji ,
Pani Bożena Lisak – Komisarz Komendy Powiatowej Policji,
Pani Małgorzata Gargas - Dyrektor Poradni Pedagogiczno –Psychologicznej w Dębicy ,
Pani Jadwiga Ząbek – Starszy Asystent Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia w Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej,
Pani Bożena Gawryś - – Starszy Asystent Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia w Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej,
Przedstawiciele Rady Rodziców.

Dodał:  admin dnia kwiecień 20 2011 20:55:31 · Drukuj
 
 
IV edycja Międzygimnazjalnego Powiatowego Konkursu „Gimnazjalista u progu kariery zawodowej"

W dniu 24 marca 2011 roku odbyła się w DK „Mors" w Dębicy IV Edycja Powiatowego konkursu „Gimnazjalista u progu kariery zawodowej" z udziałem przedstawicieli 10 szkół gimnazjalnych z Powiatu Dębickiego, którzy reprezentowali swoje szkoły. Nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w w/w konkursie. Prezentowali ją: Karolina Szymaszek, Małgorzata Ferenc i Dawid Ostrowski .

Ideą konkursu było rozbudzenie szczególnie wśród uczniów klas trzecich gimnazjum zainteresowania „karierą zawodową".
I etap konkursu polegał na przygotowaniu prezentacji multimedialnej na temat „Moje wymarzone miejsce pracy w powiecie dębickim". Zawodnicy mieli przygotować m.in. dokumenty aplikacyjne pod kątem wybranego zawodu.
II etap konkursu odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury „Mors", gdzie wszystkie szkoły zmierzyły się z dwoma konkurencjami:
1. Prezentacja wybranego zawodu
2. Czynniki i błędy trafnego wyboru zawodu.


Dodał:  admin dnia kwiecień 10 2011 13:43:07 · Drukuj
 
Strona 22 z 25 << < 19 20 21 22 23 24 25 >
KONTAKT
Zespół Szkół Publicznych
w Górze Motycznej

adres: Góra Motyczna 31
telefon: (014) 683 46 30 adres e-mail: spggm@interia.pl
REALIZOWANE PROGRAMY
"Matematyka innego wymiaru"
"Śniadanie daje moc"
"Owoce w szkole"
"Jak pomagac środowisku na co dzień"
"Lepsza Szkoła" Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe
"Trzymaj formę"
"Pola Nadziei"
"Szkoła bez Przemocy"
"Szklanka mleka"
"5 porcji warzyw, owoców lub soku"
"Zawsze razem"
"Moje dziecko idzie do szkoły"
"Klub bezpiecznego Puchatka"
Linki
Kuratorium Oświaty w Rzeszowie
Centralna Komisja Egzaminacyjna
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Eduseek
Interklasa
Junior
Encyklopedia PWN
NOWA STRONA INTERNETOWA SZKOŁY
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Copyright © 2006

587,559 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl