NASZA SZKOŁA
Historia Szkoły
Patron Szkoły
Hymn Szkoły
Logo Szkoły
Dyrekcja
Grono Pedagogiczne
Pracownicy administracji i obsługa
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Uczniowie
Osiagnięcia
Sport
Galeria
Caritas
MATEMATYKA
BIP szkoły
Informacje ogólne
Dokumenty Szkoły
INFORMACJE
Kalendarz 2013/2014
Plan lekcji
Nowa strona szkoły
Informacje dla rodziców
Wymagania edukacyjene
Wymagania edukacyjne
ZSP Góra Motyczna
 
Sprzedaż ciastek wykonanych przez uczniów klasy VDodał:  admin dnia maj 20 2014 13:16:37 · Drukuj
 
 
Pokaz archeologiczny dla klas 0 - III Szkoły Podstawowej
Dodał:  admin dnia maj 20 2014 13:14:43 · Drukuj
 
 
Warsztaty ze strażakami

10 kwietnia 2014r. na świetlicy szkolnej w ZSP Górze Motycznej odbyły się zajęcia z udziałem straży pożarnej. Tematem spotkania była pierwsza pomoc przedmedyczna. Strażacy z OSP Żyraków omówili zasady udzielania pierwszej pomocy, a następnie pokazali praktyczne sposoby jej zastosowania w przypadku powstania różnych urazów u osób dorosłych i dzieci. W ćwiczeniach tych uczestniczyła młodzież klasy VI SP oraz klas I i II gimnazjum, która z wielką starannością wykonywała wszystkie polecenia.


Dodał:  admin dnia maj 20 2014 13:12:36 · Drukuj
 
 
Gminny konkurs mitologiczny

12 marca 2014r. w Zespole Szkół Publicznych w Górze Motycznej odbył się Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny „Małe i duże mitologiczne podróże”. Jego adresatami byli uczniowie klas V i VI szkół podstawowych z terenu Gminy Żyraków.
Celem konkursu było przede wszystkim współdziałanie w zespole i rozwiązywanie problemów w sposób twórczy, jak również rozwijanie zainteresowań uczniów dotyczących historii Grecji, a w szczególności mitologii greckiej, kształtowanie wyobraźni historycznej, plastycznej, umiejętności kojarzenia i łączenia faktów oraz wykazanie się znajomością treści poznanych mitów.
Do konkursu zgłosiło się sześć szkół z terenu gminy: PSP Mokre, PSP Straszęcin, PSP Wola Wielka, PSP Korzeniów, PSP Żyraków, PSP Góra Motyczna w roli gospodarzy. Uczniowie w trzyosobowych zespołach rozwiązywali test, zaprezentowali techniką plastyczną jedną z dwunastu prac Heraklesa, opatrzyli ją tytułem i opowiadali o niej, wzięli udział w quizie i zabawach mitologicznych wymagających wiedzy i kreatywności ( kalambury – związki frazeologiczne, z jakiego mitu pochodzą cytaty, pytania o różnym stopniu trudności).
Nad prawidłowym przebiegiem czuwała komisja konkursowa w skład której weszli nauczyciele opiekunowie uczestników startujących szkół. Po zakończonych konkurencjach i podliczeniu punktów do dogrywki o miejsca II i III stanęły drużyny PSP Straszęcin i PSP Mokre. W ostatecznym podsumowaniu wyników przyznano następujące miejsca:
I miejsce PSP Góra Motyczna
II miejsce PSP Straszęcin
III miejsce PSP Mokre
IV miejsce PSP Wola Wielka
IV miejsce PSP Korzeniów
V miejsce PSP Żyraków

Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy zaś opiekunowie podziękowania za trud przygotowania uczniów do konkursu.
Konkurs przygotowały nauczycielki historii Krystyna Wawrzonek, Dorota Zasadni oraz nauczycielka języka polskiego Beata Krasoń.

Dodał:  admin dnia maj 20 2014 13:09:40 · Drukuj
 
 
"Doświadczenia i eksperymenty" zajęcia na świetlicy

Dnia 11 kwietnia 2014r. w „Naszej Krainie Radości” - świetlicy działającej w ZSP w Górze Motycznej zorganizowane zostały dodatkowe zajęcia, na które przyjechali pracownicy „Laboratorium EE”.
W warsztatach uczestniczyły dzieci w wieku 8 – 13 lat. Animatorzy z Laboratorium EE proponowali różnego rodzaju eksperymenty, zachęcali do integracji i współpracy oraz zdrowej rywalizacji. Stworzono kilka grup, które rywalizowały ze sobą. Młodzież wykonywała eksperymenty i zadania proponowane przez animatorów, pomagając sobie i współpracując. Animatorzy przywieźli ze sobą wszystkie potrzebne do pracy materiały. Z humorem instruowali dzieci i zachęcali je do nauki poprzez zabawę. Warsztaty były elementem projektu, realizowanego w ramach programu partnerskiego Fundacji PZU i Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży „ Świetlica Moje Miejsce”.


Dodał:  admin dnia maj 20 2014 13:04:28 · Drukuj
 
 
Pokaz cyrkowy
Dodał:  admin dnia maj 20 2014 12:49:50 · Drukuj
 
 
"Dzień Włoski" w naszej szkole
Dodał:  admin dnia maj 20 2014 12:39:48 · Drukuj
 
 
Zbieramy plastikowe zakrętki
Dodał:  admin dnia maj 20 2014 12:34:06 · Drukuj
 
 
Pasowanie na czytelnika

Dnia 12 lutego 2014r. w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie 12 uczniów klasy I Szkoły Podstawowej na czytelników. Uczniowie wraz z wychowawczynią wysłuchali i obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy I gimnazjum. Następnie pierwszaki złożyli przyrzeczenie oraz otrzymali własne karty biblioteczne i zakładki do książek.

Dodał:  admin dnia luty 14 2014 10:46:12 · Drukuj
 
 
Dzień Babci i Dziadka

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W Szkole Podstawowej w Górze Motycznej zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.
Dnia 18 stycznia odbyła się ta wspaniała impreza. Na wstępie dyrektor szkoły pani Małgorzata Żabicka przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami. W pięknie udekorowanej sali dzieci klas 0-III ze swoimi wychowawczyniami przygotowały piękny koncert życzeń, na który złożyły się wzruszające wiersze, piosenki okolicznościowe, scenki humorystyczne.
Oprócz montażu słowno - muzycznego, szanowni goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu swoich wnuczek i wnuczków. Frekwencja jak co roku dopisała. Następnie obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie.
Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Dziadkom występ ich wnucząt bardzo się podobał, o czym mogły świadczyć głośne brawa i uśmiechy zadowolenia na ich twarzach.
Rodzice pod kierunkiem przewodniczącej Rady Rodziców pani Renaty Piękoś przygotowali słodki poczęstunek dla wszystkich obecnych. Następnie odbyła się wspólna zabawa karnawałowa z wodzirejem, na której wszyscy się świetnie bawili.Zdjęcia do obejrzenia w galerii.

Zapraszamy!!!

"Galeria"

Dodał:  admin dnia styczeń 31 2014 10:04:03 · Drukuj
 
 
WYRÓŻNIENIE ZA SCENĘ ZBIOROWĄ: DIABŁÓW, ŚMIERCI I HERODA w Gminnym Przeglądzie "Tradycje Bożonarodzeniowe"

Dodał:  admin dnia styczeń 21 2014 10:23:37 · Drukuj
 
Strona 2 z 25 < 1 2 3 4 5 > >>
KONTAKT
Zespół Szkół Publicznych
w Górze Motycznej

adres: Góra Motyczna 31
telefon: (014) 683 46 30 adres e-mail: spggm@interia.pl
REALIZOWANE PROGRAMY
"Matematyka innego wymiaru"
"Śniadanie daje moc"
"Owoce w szkole"
"Jak pomagac środowisku na co dzień"
"Lepsza Szkoła" Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe
"Trzymaj formę"
"Pola Nadziei"
"Szkoła bez Przemocy"
"Szklanka mleka"
"5 porcji warzyw, owoców lub soku"
"Zawsze razem"
"Moje dziecko idzie do szkoły"
"Klub bezpiecznego Puchatka"
Linki
Kuratorium Oświaty w Rzeszowie
Centralna Komisja Egzaminacyjna
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Eduseek
Interklasa
Junior
Encyklopedia PWN
NOWA STRONA INTERNETOWA SZKOŁY
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Copyright © 2006

578,272 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl